Ketone strips are available in any pharmacy and can be found among the diabetic supplies. In some stores, they are kept behind the counter so you may have to ask for them. You won t need a prescription to buy them though. Once you open a package of ketosis strips they have a shelf life of 6 months. It may be helpful to mark the opening date on the box. go!! Fifth: Hold back from greasy snacks especially deep-fried as this bears a big deal of fat. Although fish and chicken appear leaner than beef, this white meat can carry more fat than when a beef is fried. It is thought for those on rigorous diet to opt for grilled food as this does not have or contains less fat after the food is good. weight loss systems Persons abusing benzodiazepine may suffer from loss of appetite and subsequently lose weight. where can i buy garcinia cambogia locally weight loss By Jason Hagen weight loss plans for teens 10. The Breatharian Diet - This diet comes from the Inedia, a sub-branch of Hinduism. The adherents imagined that they did not need sustenance to survive. They felt that just fresh air and sunlight was all they needed in order to survive. This regime is linked with several deaths of followers due to dehydration and hypothermia. chia seeds weight loss Recenzje dobrych preparatów na porost włosów » Nafta kosmetyczna – działanie, zastosowania, rodzaje

Nafta kosmetyczna – działanie, zastosowania, rodzaje

Na porost włosów

Nafta kosmetyczna na porost włosów stosowana jest od dziesiątek jeśli nie setek lat. To jeden z klasycznych sposobów na piękne i zdrowe włosy znanych i używanych już przez nasze babcie i prababcie. Czy nafta rzeczywiście działa? Oczywiście, że tak. Co prawda na rynku mamy dziś sporo kosmetyków pielęgnacyjnych i do zadań specjalnych (w tym dość zaawansowane preparaty na porost włosów) tym niemniej coraz częściej poszukując lepszych i tańszych oraz bardziej naturalnych rozwiązań sięgamy również po stare i wypróbowane receptury oraz środki tradycyjnie uznawane za kondycjonery i stymulatory wzrostu włosów. Należy do nich nafta kosmetyczna.

Jak nafta oddziałuje na włosy?

W dzisiejszych czasach nafta kosmetyczna bardzo często wzbogacana jest w różne dodatki toteż sposób działania poszczególnych kosmetyków może być dość zróżnicowany. Bazą pozostaje jednak czysta nafta, a jej działanie polega między innymi (i przede wszystkim) na poprawie ukrwienia cebulek włosowych, de facto ma więc działanie nieco zbliżone do minoxidilu – środka bardzo często stosowanego w szamponach i preparatach na łysienie i porost włosów. Oprócz poprawy ukrwienia a więc i odżywienia włosów nafta działa ogólnie wzmacniająco. Poprawia połysk i kondycję włosów, doskonale radzi sobie z włosami mającymi tendencje do nadmiernego przetłuszczania się. Niektórym osobom pomaga w zawalczeniu łupieżu. Nafta kosmetyczna zapobiega też rozdwajaniu się włosów, ułatwia i wspomaga odbudowę czupryny zniszczonej zabiegami kosmetycznymi.

Nafta kosmetyczna z dodatkami

Producenci nafty kosmetycznej (czystej, bezpiecznej, wielokrotnie filtrowanej) nie byliby sobą gdyby nie wzbogacali jej o różne dodatki. Na rynku możemy dziś kupić naftę kosmetyczną w czystej postaci, ale też naftę z aloesem, witaminami czy drożdżami. Oto preparaty, z dostępem do których nie powinniśmy mieć problemu.

Nafta kosmetyczna z witaminami A i E

Witaminy A i E są witaminami strategicznymi z punktu widzenia kondycji naszych włosów. Dzięki nim włosy zyskują dodatkową witalność: stają się mocne i lśniące. Obydwie witaminy są przeciwutleniaczami chronią więc skórę i włosy przed szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników.

Nafta z dodatkiem aloesu

Aloes zawiera substancje o właściwościach bakteriobójczych, biostymulujących i kondycjonujących. Bardzo dobrze oddziałuje na skórę głowy. Nafta z dodatkiem aloesu sprawia, że nasze włosy wyglądają jeszcze piękniej niż po samej nafcie, a skóra głowy zyskuje dodatkową ochronę.

Nafta z dodatkiem drożdży

Drożdże jak wiadomo są bardzo cennym źródłem witamin z grupy B. Witaminy te są naszym włosom niezbędne dla zachowania ich w dobrej kondycji. Wnikają one i do włosów i w skórę głowy. Stosując naftę z drożdżami znacząco poprawimy kondycję naszych włosów. Można też oczywiście kupić naftę w czystej postaci a drożdże aplikować na włosy w postaci tradycyjnej maseczki drożdżowej..

Nafta kosmetyczna z olejkiem rycynowym

Olejek rycynowy działa regeneracyjnie i kondycjonująco nie tylko na włosy i skórę głowy. Poleca się go również osobom chcącym zadbać o skórę (działa przeciwzmarszkowo i podobno radzi sobie nawet z trądzikiem) i paznokcie. Nafta z olejkiem rycynowym działa jeszcze bardziej wzmacniająco i kondycjonująco. Wygładza czuprynę sprawiając, że włosy stają się miękkie, lśniące i puszyste.

Nafta kosmetyczna z dodatkiem tataraku

Działa antyseptycznie i wzmacnia cebulki włosowe. Doskonale odżywia włosy i poprawia ukrwienie w obrębie skóry włosów.

Nafta kosmetyczna z lecytyną

Działa podobnie, ale dzięki zawartości lecytyny ma też właściwości lekko rozjaśniające kolor naszej czupryny.

Nafta z dodatkiem minerałów

Biopierwiastki (makro i mikro składniki odżywcze – w tym przypadku głownie minerały) uzupełniają poziom mikroelementów niezbędnych dla utrzymania włosów w dobrej kondycji. Biopierwiastki zawarte w nafcie kosmetycznej wnikają głęboko we włosy i w skórę głowy stając się dodatkowym stymulatorem i dodatkową odżywką dla słabej czupryny.

Nafta kosmetyczna z wyciągami z roślin

W aptekach i drogeriach możemy też kupić naftę kosmetyczną z dodatkami pokrzywy i czarnej rzodkwi (o działaniu ziół i roślin przeczytacie tutaj: Natura dla włosów). Obie rośliny wpływają pozytywnie na włosy i skórę głowy wzmacniając odżywcze działanie nafty.
Naftę należy stosować na 10 minut przed umyciem głowy. Nacieramy nią skórę głowy a następnie spłukujemy i myjemy włosy zwykle używanym szamponem. Niektóre zalecenia mówią o stosowaniu nafty na czyste włosy. Wydaje się to być bez znaczenia. Nafta przenika w głąb skóry i włosów niezależnie od stopnia ich „zabrudzenia”.

 • Autor: Ania
 • Data: 11 lut
 • Komentarze: 1
 • Napisał: Asia
  Marzec 1st, 2012 21:51

  Witam.
  O cudownych właściwościach nafty przekonałam się gdy po urodzeniu dziecka nagle zaczęły mi wypadać włosy. Mama poradziła mi abym spróbowała maseczki z nafty i cytryny i po kilku tygodniach włosy zaczęły sie umacniać a z czasem wróciły do normy a nawet się zagęściły. Teraz stosuję naftę z olejkiem rycynowym raz w miesiącu i włosy mają piękny połysk i są puszyste. Od lat kupuję naftę z Kosmedu, próbowałam innych ale miały dziwny zapach.
  Pozdrawiam, Asia K.

Dodaj komentarz

ViviComb - innowacyjny sposób na łysienie